Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Wycieczka licealistów do Szkocji

W dniach 27 maja -3 czerwca uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy mogli podziwiać piękne, tajemnicze krajobrazy Szkocji oraz bezpośrednio zapoznać się z kulturą tej części Wielkiej Brytanii podczas szkolnej wycieczki.

Najpierw było zwiedzanie Amsterdamu, m.in. z rejsowego stateczku po niekończących się kanałach. Potem płynęliśmy promem do Newcastle upon Tyne (Anglia) i już dalej autokarem do Glasgow jako bazy wypadowej do zwiedzania okolicznych zamków, opactw, miast. Niesamowite wrażenie zrobiła na nas stolica Szkocji-Edynburg wraz ze słynnym zamkiem, ale trzeba przyznać, że równie okazały był zamek w Stirling.

Dotarliśmy aż do Inverness, położonego daleko na północy Szkocji ośrodka Highlands, po drodze delektując się widokami jeziora Ness (co prawda w Loch Ness nie udało nam się odnaleźć potwora, ale za to odkryliśmy wspaniałość doliny Glen Coe).

Inicjatorką wyjazdu była p. Szlom, która wraz z p. Sarnowską opiekowała się nami podczas wycieczki, za co bardzo Paniom dziękujemy. Dołączyli do nas uczniowie z I LO pod opieką p. Dudek - integrując się z nimi mile spędzaliśmy dni.

W ubiegłym roku p. Szlom zorganizowała wycieczkę do Anglii, w tym roku do Szkocji, podobno w przyszłym ma być Irlandia-już nie możemy się doczekać licząc na równie niesamowite wrażenia!

*/