ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+ 48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

HIP-HOP – drugą szansą

HIP 10 21 XI klasa Ic wraz z wychowawczynią uczestniczyła w warsztatach edukacyjno - profilaktycznych, które odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Słupsku.

Zajęcia prowadził p. Przemysław Kaca, pedagog i założyciel inicjatywy Hip-hop Druga Szansa oraz autor książki „Hip Hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży”.

Prowadzący mówił o roli, jaką w społeczeństwie odgrywa kultura hip-hopowa. Poruszany był również temat wzajemnego szacunku oraz wyrażania własnego zdania przez młodzież. Celem spotkania było także uświadomienie postaw i zachowań ryzykownych wśród młodzieży, a także pokazanie alternatywy na spędzanie wolnego czasu. Lojalność, braterstwo, przyjaźń, zaufanie to tylko nieliczne hasła, o których uniwersalnej wartości przekonywaliśmy się podczas warsztatów. Pan Kaca zachęcał nas do tego, żeby zawsze walczyć o siebie, swoje marzenia i pasje, by być sobą, nie dopasowywać się do innych, ich poglądów i przekonań.

 

Pan Przemek przybliżył także sylwetki słynnych raperów oraz wartości poruszane w komponowanych przez nich utworach. Podczas spotkania mogliśmy także usłyszeć utwory rapera EndRiu, niosące przesłanie, że warto otaczać się w życiu prawdziwymi przyjaciółmi.

HIP 01   HIP 02   HIP 03

HIP 04   HIP 05   HIP 06

HIP 07   HIP 08   HIP 09

HIP 11

 

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień