ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+ 48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

"W białym płaszczu z podbiciem koloru krwawnika... "

mm1 13 XI klasy drugie oraz klasa 3a uczestniczyły w adaptacji słynnej powieści Michaiła Bułhakowa  "Mistrz i Małgorzata" zrealizowanej przez Teatr "Tęcza". Jest to kolejne przedstawienie "Tęczy" dla młodzieży i dorosłych. Powstało we współpracy z artystami rosyjskimi: Dymitrem Pietrowem, który przedstawienie wyreżyserował, Uljaną Elizarową - scenografką i Aleksandrem Laluszkinem - choreografem.

Obejrzeliśmy spektakl o zgiełku życia, zmianach czasów, ideologii, myśli. Historię o tym, jak jedna wielka miłość artysty staje naprzeciw całemu złu tego świata. Zobaczyliśmy wszystkie ważne wątki dzieła rosyjskiego pisarza, ale bez szczegółów dotyczących moskiewskiego życia w latach dwudziestych XX wieku. 

Wszyscy wyszli z teatru zachwyceni przedstawieniem. To zasługa aktorów ludzi i aktorów lalek przez nich po mistrzowsku prowadzonych. Ich energia, talent, zaangażowanie śmieszyły, budziły w nas smutek, momentami wzruszały. To także efekt świetnego scenariusza, muzyki i światła. Na uwagę zasługuje też scenografia. Pudła, pomalowane płachty materiału i kartony zagrały wszystko. W efekcie dostaliśmy spektakl, którego nie powstydziłyby się najlepsze teatry w Polsce. Nie tylko lalkowe, ale i dramatyczne.

Mamy nadzieję, że klasom 1a i 1c, które zobaczą "Mistrza i Małgorzatę" później, spektakl również się spodoba.

mm2   mm3

mm4

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień